Спалювання сухої трави та сміття – ЗЛОЧИН

У зв’язку із збільшенням кількісті пожеж у природних екосистемах нагадуємо про заборону спалювання сухої рослинності.

Громадяни господарюють на городах, подвір’ях, прилеглих територіях. Часто таке прибирання завершується спалюванням залишків листя, сухої трави, різного сміття. У такому випадку добрі наміри при наведенні чистоти та порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля і здоров’я людей.
Під час спалювання сухої рослинності, звичайна людська недбалість й необачність призводить до загоряння господарських будівель, житлових будинків, транспортних засобів. Шкода від самовільного й неконтрольованого спалювання рослинних залишків становить велику небезпеку та завдає значних збитків.

Самовільне спалювання листя та сухої трави становить загрозу для людського здоров’я, адже листя, що тліє без доступу кисню, виділяє хімічні сполуки, здатні викликати у людини різні захворювання, зокрема рак.

Згідно зі ст. 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст. 27 Закону України «Про рослинний світ» забороняється випалювання сухої рослинності або її залишків. Якщо Ви бачите, як інші палять листя чи будь-яку природну рослинність – повідомляйте відразу поліцію про порушення за номером телефону «102» та працівників ДСНС за номером телефону «101».

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф за самовільне випалювання рослинності або її залишків становить:

від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн);
від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів посадових осіб (від 15300 грн до 21420 грн).

У зв’язку з вищезазначеним, юні рятувальники “Агенти 101” звернулися  до громадян Донецької територіальної громади та провели онлайн-лекції для учнів Андріївського ліцею №1 з проханням дотримуватися правил пожежної безпеки, відмовитися від спалювання сміття й рослинних залишків. Не забувайте, що чудовою альтернативою спалювання сухої трави є компостування.

Бережіть власне здоров’я та природу!